I poplatky nemocnici mohou skončit absurdní exekucí

Že se lidé pod váhou svých dluhů a nesplácených závazků dostanou až pod ruku exekutora, v dnešní době není ničím ojedinělým. Kam až ale může dojít absurdita některých případů je na zamyšlenou.

I poplatky nemocnici mohou skončit absurdní exekucí

Že se lidé pod váhou svých dluhů a nesplácených závazků dostanou až pod ruku exekutora, v dnešní době není ničím ojedinělým. Kam až ale může dojít absurdita některých případů je na zamyšlenou. Aktuálně byl zveřejněn příběh matky vážně nemocné dcery, která je se svým závažným zdravotním stavem odkázaná na každoroční pobyty v nemocnici. Měsíční příjem matky je necelých dvacet jedna tisíc korun.

 

Při jednom z pobytů v nemocnici byla dcera uložena do nadstandardního pokoje, o který z finančních důvodů neměly zájem. Ovšem situace zdravotního zařízení v té době neměla jinou možnost a matce slíbili, že nadstandardní služby jim účtovány nebudou. Po několika letech zjistila matka exekuci na svém účtu. Při dohledání zjistila, že se jedná o nezaplacený poplatek nemocnici, ve které byly s dcerou hospitalizovány. Přičemž od té doby navštívily zařízení hned několikrát a nikdy je nikdo neupozornil na neuhrazený závazek.

Z částky necelé dva tisíce korun se rázem stal vymáhaný dluh ve výši téměř dvacet tisíc. Rozsudek zněl, že dlužník nezaplatil pobyt v nadstandardním pokoji, kterému se svým podpisem přislíbil. Na odvolání slovní dohody s nemocnicí, že takový poplatek účtován nebude, už nikdo nebral zřetel.

Opět se potvrzuje jednoznačná nutnost důkladného prostudování dokumentů, které podepisujeme. Věřit slovům a podepsat nepřečtené smlouvy je v dnešní době velkým nešvarem mnoha lidí. Při opouštění zařízení podepisovala zmíněná matka několik papírů a v jednom se nevědomě upsala závazku uhradit poplatek za nadstandardní pokoj. Pravidlo „podepsat můžeš, přečíst musíš“ by se mělo dostat do podvědomí každého z nás.

 
Stránku zatím nikdo nekomentoval.

Do diskuse mohou přispívat pouze registrovaní a přihlášení uživatelé.

rightBg /files/_cache/160x600-0-0-0/bimg/bimg_10/dffaa365321e0317c1eebbb451fb8fd4.jpeg 155 20 right 160 600 1 http://www.prace-inzerce.cz leftBg /files/_cache/160x600-0-0-0/bimg/bimg_16/560326abce6a42f88fa9e442bfe32751.jpeg 155 20 left 160 600 1 http://www.tattoomania.cz/