Banky soudní tahanice o poplatky vyhrávají

Žalob týkajících se poplatků za vedení úvěru leží nyní u soudů přes tisíc. Z nich už má přes šedesát vyřčený verdikt ve prospěch bank a pouhé dva případy vyhráli klienti. Nejvíc případů řeší zákazníci s Českou spořitelnou a KB.

Banky a jejich poplatky

Žalob týkajících se poplatků za vedení úvěru leží nyní u soudů přes tisíc. Z nich už má přes šedesát vyřčený verdikt ve prospěch bank a pouhé dva případy vyhráli klienti. Nejvíc případů řeší zákazníci s Českou spořitelnou a KB. Vzhledem k tomu, jak tahanice dopadají a banky slaví triumfy, došlo za poslední dobu u několika žalob k jejich stažení. Zajímavé je, že u každé banky prohra u soudu nese jinak hluboké rány.

 

Zatímco například UniCredit a Komerční banka si své náhrady právních služeb u soudu nenárokují, ostatní banky i nebankovní společnosti si o úhradu vynaložených nákladů v souvislosti s advokáty žádají. Důvodem není shovívavost nebo dobrovolné lehčí zacházení. Jde pouze o to, že dvě zmíněné banky nevyužily služeb externího zástupce, s nimiž ale do budoucna spolupráci nezavrhují. Podle odborníků je chování bank zcela spravedlivé a neúspěšní žalobci začínají náklady řízení hradit.

O pravdivosti bank jsou ve všech ohledech přesvědčeni i právníci a odborníci. Veškeré poplatky související se správou úvěrů, kvůli kterým jsou masově žaloby podávány, jsou v souladu se zákony. Při uzavírání smluv nebyla porušena žádná svobodná práva klientů a v konkurenčním trhu se rozhodli právě oni sami, zda kontrakt podepíší či nikoliv.

Kdyby banky chtěly, poplatky mohou vzít dobrovolně za své břemeno a naštvaným klientům tak ušetřit částku kolem 15 tisíc korun. Právo na náhradu samozřejmě připadá úspěšné straně, čili bankám. Ty ale na rozdíl od poražených klientů disponují poplatkovými agendami, které by byly nejspíš soběstačné.

 
Stránku zatím nikdo nekomentoval.

Do diskuse mohou přispívat pouze registrovaní a přihlášení uživatelé.

rightBg /files/_cache/160x600-0-0-0/bimg/bimg_10/dffaa365321e0317c1eebbb451fb8fd4.jpeg 155 20 right 160 600 1 http://www.prace-inzerce.cz leftBg /files/_cache/160x600-0-0-0/bimg/bimg_16/560326abce6a42f88fa9e442bfe32751.jpeg 155 20 left 160 600 1 http://www.tattoomania.cz/